Renovace

Máte v bytě či chalupě starou parketovou nebo prkennou podlahu a po mnohaletém užívání je plná šrámu, mezi parketami jsou mezery a je nerovná případně vrže? Máte doma vrstvenou dřevěnou plovoucí podlahu a po létech užívání již nevypadá tak jak by měla? ​

V tom případě je podlahu možné renovovat broušením, případně podlahu vykartáčovat a podlaze vdechnout nový svěží vzhled. Brusky které používám jsou vybaveny odsáváním a je zaručena téměř 100% bezprašnost.

Broušení se provádí v několika brusných krocích. Nejprve se z podlahy odstraní okrajové a jiné krycí lišty, v případě starých prkenných podlah přibíjených hřebíky skrz prkna se před samotným broušením hřebíky zapustí hlouběji. Podlahu před broušením vysajeme. Broušení plochy válcovou bruskou začínáme většinou hrubostí P36 ( v případě velmi odolného starého nátěru, nebo velmi křivé podlahy i drsnější hrubostí ( P24 ). Jelikož se válcová bruska nedostane až k okraji podlahy u zdí, je po obroušení plochy válcovou bruskou nutné vybrousit okraje podlahy bruskou okrajovou a to stejnou brusnou hrubostí. ​

Následuje ten samý postup ale již s jemnějším brusivem – ve zkratce jen P60, P80, P100. Mezi každým brusným krokem je nutné podlahu vysát.

V případě zatmelení spár v podlaze je tento krok proveden při broušení hrubosti P80. Celoplošné tmelení provádím pouze u podlah dobře fixovaných k podkladu a do cca 3mm spáry. Palubkové podlahy a velmi rozeschlé vrzající parkety nemají smysl tmelit, jelikož se tmel po čase vydrolí – pokud by ale zákazník chtěl i tyto mezery v podlaze zacelit, je tu možnost tzv. mezery vyšpánovat – do mezer před broušením vlepit dřevěné špalíky nebo lišty které se zbrousí i s podlahou.

Po dokonalém vybroušení válcovou bruskou následuje jemné broušení talířovou bruskou a to v několika krocích. Tato bruska povrch dokonale zaleští a zacelí. ​ Po pečlivém vybroušení podlahu důkladně vysajeme a naneseme povrchovou úpravu. Na výběr je několik typů povrchové úpravy – nejčastěji používané jsou : lak, olej, voskový olej.

Na závěr zbývá podlahu doplnit novými, případně renovovanými lištami. Cena za renovaci podlahy se odvíjí od více faktorů ( stupeň opotřebení, typ podlahy, zvolená povrchová úprava mnoho dalšího. ) ​ Pokud se rozhodnete pro renovaci dřevěné podlahy, můžete mne kontaktovat. Rád Vám nabídnu vhodný postup a vypracuji cenovou nabídku k realizaci.

Kontakt

+420 728 149 280

info@podlahy-stefanek.cz

Na Potoku 174, 378 81 Slavonice

Kontaktní formulář

Další služby

Pokládka podlah

Instalace podlahy zahrnuje přípravu, řezání, umístění a spojení materiálu.

Zjistit více

Broušení podlah

Broušení podlahy obnáší odstranění nerovností, hladký povrch a následnou ochranu.

Zjistit více

Montáže teras

Montáž terasy zahrnuje přípravu povrchu, instalaci podkladu, umístění materiálu a dokončovací práce.

Zjistit více

Ostatní služby

Drobné zednické a truhlářské práce. Dřevěné obklady, dřevěné stropní podhledy, kartáčování a opalování dřeva

Zjistit více